Manager-designer

Manager-designer to specjalista w dziedzinie projektowania informacji budynków i obiektów. W przeciwieństwie do zwykłego projektanta opracowuje cały cykl życia obiektu budowlanego: rozwój architektoniczny i konstrukcyjny, projektowanie, budowa, wykończenie, eksploatacja, utylizacja. Wtedy fachowcy, którzy montują panele podłogowe, lub uchwyty do mocowania przęseł ogrodzeniowych mają o wiele łatwiejsze zadanie.

Agent nieruchomości

Agent nieruchomości szuka klientów zainteresowanych kupnem lub wymianą nieruchomości, zgodnie z ich wymaganiami wybiera odpowiednie opcje, uzgadnia wymagania uczestników transakcji.

Administrator kompleksu mieszkalnego

Administrator kompleksu mieszkalnego jest specjalistą, który rozwiązuje wszystkie problemy administracyjne z mieszkańcami i usługami w zakresie obsługi budynków i sieci inżynieryjnych.

Architekt

Architekt to specjalista, który zajmuje się opracowywaniem planów, form przestrzennych budynków i obliczaniem ich konstrukcji. Architekci kształtują oblicze miast i miasteczek. Projektują budynki mieszkalne, zakłady przemysłowe i Obiekty socjalne.

Architekt-urbanista

Układ pomieszczeń w domu pasywnym

Praca architekta-urbanisty jest podstawą, bez której nie można zaprojektować poszczególnych obiektów, ponieważ przed zbudowaniem domu lub fabryki konieczne jest określenie jego miejsca, co oznacza, że należy wziąć pod uwagę cały zestaw połączeń przyszłej konstrukcji z ziemią i innymi budowlami.

Architekt krajobrazu

Architekt krajobrazu projektuje krajobrazy parków, dworów, kurortów i przedmieść. Odzwierciedla ideę kompozycyjną, w której ucieleśnia swoje rozumienie piękna przyrody. Plany wskazują różnice terenu, zbiorniki wodne, tereny zielone, ścieżki, tarasy, obiekty architektoniczne.

Architekt-konserwator

Architekt-konserwator zajmuje się renowacją zabytków architektury. Studiuje materiały archiwalne, opracowuje projekt odtwarzający ogólny wygląd budynku; bierze udział w samych pracach konserwatorskich; bierze udział w decyzji o wykorzystaniu odrestaurowanego budynku.

Architekt domów autonomicznych energetycznie

Architekt domów autonomicznych energetycznie jest architektem, który dobrze włada trzema podstawowymi kompetencjami: jest architektem i projektantem budynków energooszczędne, oraz specjalistą od technologii alternatywnego pozyskiwania energii i energooszczędnych materiałów i konstrukcji.