Od posiadanej działki w dużej mierze zależy to, na jaki dom będziemy mogli sobie pozwolić. Wielu inwestorów martwi się, że wielkość parceli mocno ograniczy ich wizję. Wąska działka faktycznie może stanowić problem, jeśli nie umiemy szukać alternatywnych rozwiązań. Na szczęście projekty domów na wąską działkę mogą uratować nasze marzenia o posiadaniu funkcjonalnego domu. W jaki sposób?

​Projekty domów na wąską działkę – czy wąska działka zawsze nas ogranicza?

Wąska działka pod zabudowę często jest powodem, dla którego inwestorzy rezygnują z ambitnych planów wybudowania posiadłości idealnej. Jednak nie każdy ma budżet, by kupić dużą działkę, która dodatkowo znajduje się w dobrej lokalizacji. Jak w takim razie poradzić sobie z wąską działką? Okazuje się, że obecnie mamy do wyboru tak wiele projektów domów, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Oczywiście projekty domów na wąską działkę będą nieco różnić się od tych standardowych. Przede wszystkim będą węższe i wyższe. Nie oznacza to jednak, że okażą się mniej komfortowe. Projekty domów na wąską działkę są funkcjonalne i oferują wygodę. To wszystko zawdzięczają praktycznemu rozkładowi pomieszczeń. Domy przystosowane do wąskich działek często mają także podpiwniczenie lub garaż wbudowany w bryłę budynku. Nie musimy więc rezygnować z cennej przestrzeni. Właściwy projekt pomoże w maksymalny sposób wykorzystać potencjał działki. Być może nawet uda się znaleźć miejsce na niewielki przydomowy ogródek.

​Projekty domów na wąską działkę – kto powinien się na nie zdecydować?

Projekty domów na wąską działkę oczywiście są stworzone w szczególności dla osób posiadających parcele o niewielkich rozmiarach. Może to być od 12 do 16 m. To świetne rozwiązanie także dla singli i bezdzietnych par. Z uwagi na mniejszy metraż, trzeba w szczególności zadbać o komfort wszystkich domowników. Lepiej mieć więcej przestrzeni dla siebie niż męczyć się bez żadnego miejsca prywatności. Projekty domów na wąską działkę, o czym pokrótce zostało wspomniane już wcześniej, mogą być całkiem przestronne, pod warunkiem, że odpowiednio zaplanujemy rozkład pomieszczeń. Niezwykle przydatna okazuje się tutaj piwnica. Można wykorzystać ją w różny sposób. Niektórzy aranżują w niej dodatkowy pokój, inni traktują jak składzik, a jeszcze inni robią z niej domową spiżarnię. Możliwości jest mnóstwo. Warto również poważnie zastanowić się nad garażem, bowiem posiadanie go pozwoli nie tylko wygodnie parkować samochód, ale też trzymać w nim różne rzeczy, których na co dzień się nie używa.

​Projekty domów na wąską działkę – pomysły na elegancką aranżację

Aranżacja domu w wyraźny sposób wpływa na samopoczucie wszystkich domowników. Warto więc zadbać, aby prezentowała się jak najlepiej. W końcu wygląd wnętrza świadczy o jego gospodarzu. Obecnie popularnym trendem są wnętrza w stylu nowoczesnym. To konwencja charakteryzująca się minimalizmem. Prostota uwidacznia się w niewielkiej ilości dodatków i subtelnych barwach. Projekty domów na wąską działkę, jakie znajdziesz między innymi na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/na_waska_dzialke.html, będą doskonale wyglądać w połączeniu z nowoczesną aranżacją. Inwestorzy mają także do wyboru tradycyjną stylistykę. Chociaż wydaje się bardziej efektowna, domy zaprojektowane zgodnie z jej zasadami są droższe w budowie. Właśnie dlatego to takie ważne, by przed rozpoczęciem prac nad wzniesieniem konstrukcji dokładnie przeliczyć budżet, jakim dysponujemy. Pomoże to jak najlepiej wykorzystać potencjał wąskiej działki.